Maj 2016
PNWTSRCZPTSOND

Wizyta uczniów z Niemiec

2016-04-21

W kwietniu nasze gimnazjum gościło troje uczniów ze szkoły niemieckiej w Duisburgu wraz z opiekunem grupy p. Danielem Kusz z ZST w Turku. Uczniowie ci kształcą się w swoim kraju na kierunkach związanych z logistyką i spedycją, a przebywają w Polsce w ramach programu wymiany praktykantów "Erasmus + Twoją szansą na rozpoczęcie kariery zawodowej". Młodzież została zaproszona przez Dyrektor Izabelę Gradecką, nauczyciela języka niemieckiego p. Beatę Sawicką oraz uczniów klas I-III rozwijajacych swoje kompetencje językowe w klasach innowacyjnych.

Wizyta uczniów z Niemiec miała na celu, m.in. stworzenie możliwości aktywnej konwersacji językowej, przełamanie barier językowych młodzieży gimnazjalnej, zdobywanie nowych doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów.

Wieczór Nauki w ZSR w Kaczkach

2016-04-20

W piątkowe popołudnie - 8 kwietnia grupa naszych gimnazjalistów z klas II i III odwiedziła Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich biorąc udział w Wieczorze Nauki, a  raczej w „Weekendzie Nauki”, gdyż sobotnie przedpołudnie również obfitowało w naukowe atrakcje...

Mieszko i Dobrawa odwiedzili nasze gimnazjum.

2016-04-18

1050 rocznica Chrztu Polski była obchodzona w Gimnazjum w Grzymiszewie w niecodzienny sposób.

Uczniowie klasy IIa i Ib; Daria Nizołęcka, Stanisław Michalak, Mateusz Wojdak i Hubert Majda pod opieka p. Ewy Kowalewskiej przygotowali scenkę teatralną nawiązującą do tego wydarzenia. Przy dźwiękach werbla posłaniec oznajmiał przybycie pary książęcej, która opowiedziała jak wielkie znaczenie miała chrystianizacja Polan  i dołączenie naszego kraju do państw Europy Zachodniej. Aktorzy zaprezentowali się naszej młodzieży oraz uczniom ze szkoły podstawowej w barwnych strojach historycznych, odzwierciedlających klimat średniowiecza.Z pewnością ta żywa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2016-04-18

Gimnazjum w Grzymiszewie było gospodarzem gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 12 kwietnia 2016 roku.

Reprezentację naszej szkoły stanowili: Patrycja Kozłowska, Mateusz Wojdak i Mateusz Michalak. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów przystąpili do części teoretycznej, w której musieli wykazać się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugiej części – praktycznej, uczniowie pokonywali rowerem przygotowany tor przeszkód, który okazał się dużym wyzwaniem.
Patrycja, Mateusz i Mateusz pokonali wszystkie przeszkody bezbłędnie. Ukończyli tę część bez punktów karnych, zajmując II miejsce w etapie gminnym. Uczniów przygotowała p. Marzena Mazurek.

GRATULUJEMY!!!

Gmina TuliszkówSZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIESZKOŁA BEZ PRZEMOCYOKE Poznańzdjęcie