GIMNAZJUM IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W GRZYMISZEWIE

GIMNAZJUM IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W GRZYMISZEWIE


Kalendarz wydarzeń

Maj 2015
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Popularne tagi

Chmura Tagów

Wycieczka do Warszawy

2015-05-21

W dniu 30 kwietnia 2015r. (uczniowie: klasy Ia , IIc oraz klas III) wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 45 uczniów i 4 opiekunów. Wycieczka ta była częścią realizacji programu innowacji pedagogicznej ,,Nauczanie matematyki , fizyki i geografii w oparciu o edukację techniczną’’.


Wycieczka do Kopalni i Elektrowni Węgla Brunatnego "Adamów" w Turku

2015-05-12

Dnia 1 kwietnia 2015 roku w ramach innowacji pedagogicznej udaliśmy się na wycieczkę przedmiotową do Elektrowni Węgla Brunatnego Adamów w Turku. Na miejscu przyłączył się do nas przewodnik, który opowiadał nam wiele ciekawostek na jej temat...


 


Piknik naukowy w ZST w Turku

2015-05-03

 28 kwietnia uczniowie klas trzecich oraz innowacyjnej klasy Ia  wraz z opiekunami wzięli udział w pikniku naukowym  „Wiosna z techniką” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku. Trzecioklasistom, którzy już wkrótce zdecydują o dalszych kierunkach kształcenia, przyświecały następujące cele: poznać ofertę szkoły, zwiedzić bazę dydaktyczną i sportową i zasięgnąć informacji od starszych kolegów. I udało się...


III Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej

2015-04-22

W dniu 25.03.2015r. odbył się III Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej, brały w nim udział  trzy rodzinne  drużyny  z okolic Grzymiszewa.  Rywalizujące zespoły w walce o złote medale wykazały się dużym zaangażowaniem i umiejętnościami.  W ostatecznej klasyfikacji bracia Sakowscy po raz trzeci  wygrali z dużą przewagą punktową i zajęli  pierwsze miejsce, zaraz po nich na drugim miejscu uplasowała się drużyna Wawrzyniaków,  a trzecie miejsce zajęła drużyna Szczapów . Po rozgrywkach drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami,  dyplomami i kubkami.

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy  im dalszych sukcesów sportowych i wierzymy, że w przyszłym roku w  turnieju wystartuje więcej drużyn.

 

 


"Byłem jak lipy szelest, na imię mi było Krzysztof..."

2015-04-07

W dniu 27 marca 2015 roku w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ideą tej doniosłej uroczystości, już po raz jedenasty, było upamiętnienie i przybliżenie postaci poety - żołnierza - K.K. Baczyńskiego, którego postawa życiowa może stanowić wzór do naśladowania dla młodych ludzi. W tym celu został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny pt. "Byłem jak lipy szelest, na imię mi było Krzysztof...", przygotowany przez uczniów pod kierunkim pp. Sławomiry Czubak i Beaty Malety. Natomiast przepiękną dekorację wykonali uczniowie pod opieką nauczycieli: pp. Wandy Chmielewskiej, Ewy Kowalewskiej, Marii Degentysz.

Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć z uroczystości.


Gmina TuliszkówSZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIESZKOŁA BEZ PRZEMOCYOKE Poznańzdjęcie

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009  CMS

projektowanie stron www